© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
6 februari 2019

Waterschap Brabantse Delta wil 2.500 zonnepanelen op rioolwaterzuivering Breda

Het Waterschap Brabantse Delta wil ruim 2.500 zonnepanelen laten plaatsen op de rioolwaterzuiveringsinstallatie (rwzi) van Breda. Hiertoe is een intentieovereenkomst ondertekend.

De Bredase Energie Coöperatie BRES onderzoekt de haalbaarheid voor de aanleg van de zonneweide op de rwzi Nieuwveer. Het onderzoek duurt ongeveer 3 maanden en wordt uitgevoerd door Stichting Zonnebank. Deze stichting is bekend als speler bij het realiseren van zonne-energieprojecten op grotere terreinen en daken in Breda. Voor de kosten van het onderzoek stelt Stichting Support Ons 2050 50.000 euro ter beschikking. Deze stichting ondersteunt projecten bij het uitwerken van een goede businesscase. Het gaat hierbij om projecten die bijdragen aan de energietransitie in de regio West-Brabant.

Het gebruik van zonne-energie past eveneens in de ambitie van het waterschap om, in lijn met landelijke afspraken door de waterschappen, in 2025 energieneutraal te zijn. De waterschappen stellen als onderdeel hiervan hun eigendommen beschikbaar voor derden om duurzame energie op te wekken. Voorbeelden zijn rioolwaterzuiveringen en gemalen. Zo wordt op de rwzi Bath door een particuliere initiatiefnemer al een zonneweide aangelegd. De komende jaren breidt het waterschap zelf het aantal zonnepanelen op waterschapsgebouwen uit. Onder andere op de loodsen Heijningen en Raamsdonksveer liggen al zonnepanelen die deze loodsen voorzien van elektriciteit.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.