Samenwerking Sunrock met Prologis: vastgoedbedrijf stelt daken beschikbaar voor zonnepanelen
Sunrock gaat samenwerken met industrieel vastgoedbedrijf Prologis. Het doel van Prologis is energiezuinig logistiek vastgoed ontwikkelen dat de bedrijfskosten van klanten verlaagt en het milieu minder belast.
Johannes Duijzer, Directeur Sunrock: ‘Nederland heeft op dit moment het grootste potentieel van Europa voor zonne-energie. Sunrock focust op grote daken van bijvoorbeeld logistieke centra. In Nederland is er 31 miljoen vierkante meter ongebruikte dakoppervlakte beschikbaar bij distributiecentra. Dat biedt de mogelijkheid om maar liefst zo’n 700.000 huishoudens van stroom te voorzien. De samenwerking tussen Prologis en Sunrock is echt win-win: Prologis stelt “de daken” beschikbaar, wij doen de investering en plaatsen de zonnepanelen. Bovendien dragen we zo bij aan de energietransitie die in Nederland plaatsvindt.’
Sunrock heeft de distributiecentra in Venlo van 58.800 vierkante meter en Nieuwegein van 19.300 vierkante meter al voorzien van zonnepanelen. Sunrock neemt naast de ontwikkeling, bouw en exploitatie ook de investering voor haar rekening. De zonnepanelen worden op zeer korte termijn volledig operationeel. Ongeveer de helft van de opgewekte stroom wordt door de gebruikers van beide distributiecentra zelf afgenomen. De resterende stroom wordt aangeboden aan bedrijven en bewoners in de regio. In Venlo liggen er 14.352 zonnepanelen met een capaciteit van 3,9 megawattpiek. In Nieuwegein liggen er 5.337 zonnepanelen met een capaciteit van 1,4 megawattpiek.
Bekijk hieronder de videoreportage.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














