© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
22 juni 2018

SolarEdge spant rechtszaak aan tegen Huawei, Huawei spreekt patentinbreuk tegen

SolarEdge Technologies heeft aangekondigd dat het een rechtszaak gaat aanspannen wegens patentinbreuk door Huawei Technologies Co Ltd (China) en Huawei Technologies Düsseldorf GmbH (Duitsland).

Ook tegen WATTKRAFT Solar GmbH, distributeur voor Huawei, spant het bedrijf een rechtszaak aan. De rechtszaak draait om het volgens SolarEdge ongeoorloofde gebruik van gepatenteerde technologie. Het geding – dat schadevergoeding, een rechterlijk bevel en het terugroepen van inbreukmakende Huawei-omvormers van de Duitse markt eist – is bedoeld om te voorkomen dat de gedaagden producten verkopen die inbreuk maken op de gepatenteerde pv-omvormer- en poweroptimizertechnologie van SolarEdge die via het geclaimde patent in Duitsland is beschermd.

Huawei meldt inmiddels bekend te zijn met de klacht die SolarEdge heeft ingediend en evalueert de claims. ‘Wij geloven niet dat we inbreuk maken op geldige patentrechten van SolarEdge en zullen daarom onze rechten krachtig verdedigen’, aldus Huawei. ‘We investeren samen met onze partners continu in R&D en technologische innovatie. We zullen alle middelen gebruiken om onze producten te verdedigen en onze klanten te beschermen.’

Guy Sella, oprichter van SolarEdge, stelt op zijn beurt: ‘Wij zullen nooit accepteren dat door andere partijen onze patenten en ander intellectuele eigendom wordt geëxploiteerd. De patenten van SolarEdge zijn het resultaat van ons niet-aflatende streven naar innovatie en inzet voor wereldwijde pv-proliferatie. Om onze patenten te beschermen ondernemen we daarom juridische stappen tegen Huawei en haar distributeurs.’

SolarEdge bezit wereldwijd 126 toegekende patenten, 169 aanvullende patentaanvragen en ander intellectueel eigendom op het gebied van smart energy technologie.

Huawei, dat wereldwijd de afgelopen 3 jaar de meeste omvormers verkocht, beschikt in 14 landen over R&D-centra en 45 procent van de 80.000 medewerkers is actief op het gebied van R&D. Dit heeft er toe geleid dat Huawei wereldwijd over 74.307 patenten beschikt per eind 2017.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.