
Piepenburg heeft deze week het personeel van SolarWorld geïnformeerd over de status van de insolventieprocedure. Volgens de curator hebben het personeel, logistieke dienstverleners, toeleveranciers en schuldeisers de afgelopen 8 weken veel bereikt. De bedrijfsactiviteiten zijn volgens Piepenburg gestabiliseerd en gecontinueerd. Ondanks dat er nieuwe bedrijfsactiviteiten voor de 'low double-digit million range' (red. enkele tientallen miljoen euro's) zijn gegenereerd, is dat niet genoeg om ook vanaf 1 augustus de 1.850 medewerkers te blijven betalen.
Tegelijkertijd hebben geïnteresseerde investeerders volgens Piepenburg aangegeven dat zij nog 4 maanden nodig hebben om hun due diligence onderzoek af te ronden en te beslissen over een overname van SolarWorld. Om die reden moet SolarWorld volgens Piepenburg na 31 juli fors in het personeelsbestand gaan snijden en personeel ontslaan. Overigens is het personeelsbestand in de afgelopen maanden al gereduceerd van 2.200 naar 1.850 medewerkers.
De maart 2026-editie van Solar & Storage Magazine is verschenen. Het tijdschrift bevat artikelen over de vakbeurs Solar Solutions Amsterdam, stekkerbatterijen, zonnepaneelbeleid bij woningcorporaties en onderhoud van zonnepanelen.