
Ecorus tekende in 2014 met Woningstichting Den Helder al een contract om in 2 jaar 2.000 woningen van zonnepanelen te voorzien. Sun Invest meldde anderhalf jaar later dit financieel mogelijk te gaan maken.
Begin dit jaar gaf Woningstichting Den Helder volgens Ecorus aan dat men sneller meer woningen van zonnepanelen wilde voorzien. Men besloot de panelen gratis aan de huurders aan te gaan bieden. Tot dusver gebeurde dat op basis van een vraaggestuurd model, waarbij huurders individueel de keuze hebben. Met deze opzet is het gelukt om niet de beoogde 2.000 huizen, maar 650 woningen van panelen te voorzien. Daar moet nu een fikse versnelling in komen.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.