1 april? Nuon Solar Team ontdekt zonnecellen die werken op maanlicht
Tijdens onderzoek naar een beter zonnepaneel is het Nuon Solar Team op de mogelijkheid gestuit om met een nieuw type zonnecellen ook maanlicht om te zetten in bruikbare energie. 1 april-grap of niet?
Dat wordt vandaag (ongetwijfeld) duidelijk. In het ludieke bericht meldt het Nuon Solar Team namelijk de zonnecellen ook aan de consument te willen gaan verkopen. ‘Maanlicht is niets anders dan zonlicht dat weerkaatst op de maan. Dit maanlicht is normaal gesproken te zwak om veel energie te kunnen leveren. Echter is tijdens het onderzoek gebleken dat maanlicht voor een groot deel uit onzichtbaar licht bestaat. Met de nieuwe maancellen kan dit deel van het spectrum opgevangen worden en vervolgens geconverteerd worden naar energie’, aldus het team in het persbericht.
Men vervolgt: ‘Op het moment zijn wij aan het kijken of een kleine hoeveelheid van deze cellen ook beschikbaar gesteld kunnen worden voor de consument. Bent u geïnteresseerd in maancellen op uw dak? Via de website kunt u zich nu opgeven voor de interesselijst. De verwachting is dat de eerste panelen in april al worden uitgegeven.’
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.
















