© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
22 december 2015

EU kondigt voorlopige importheffingen aan voor diverse zonnepanelen uit Taiwan en Maleisië

De EU heeft besloten voorlopige anti-dumping- (53,4%) en anti-subsidiemaatregelen (11,5%), oftewel importheffingen, te nemen tegen Maleisische en Taiwanese bedrijven die Chinese zonnepanelen en -cellen omleiden.

De Europese Commissie heeft naar aanleiding van een onderzoek dat in juni van dit jaar startte geconcludeerd dat het overgrote deel van de Taiwanese en Maleisische bedrijven zelf de producent is van de zonnepanelen en -cellen die zij exporteren en dat er een kleine groep bedrijven is die Chinese zonnepanelen en -cellen via hun land omleidt. Deze uitkomst werd begin deze maand al voorspeld door het ministerie van Economische Zaken in Taiwan.

Vanaf de start van het EU-onderzoek was er al een verplichte registratie van de invoer van zonnepanelen uit Taiwan en Maleisië in verband met een mogelijke naheffing. De nieuwe maatregelen gelden dan ook met terugwerkende kracht tot de startdatum van het onderzoek afgelopen zomer.

5 Maleisische fabrikanten (waaronder Hanwha Q CELLS Malaysia Sdn. Bhd. en Panasonic Energy Malaysia Sdn. Bhd.) en 21 Taiwanese fabrikanten (waaronder Neo Solar en Ritek) zijn vrijgesteld van de nieuwe maatregelen. De importheffingen zijn voorlopig, in februari 2016 neemt de EU een definitief besluit.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.