
Enexis meldde in haar halfjaarbericht in augustus al dat de 100.000e pv-installatie verwelkomd was en dat is nu dus ook officieel gevierd. Het Dagblad van het Noorden meldt dat directeur Maarten Blacquière bij de ingebruikname meldt dat Enexis in Groningen zelfs al tegen problemen met het elektriciteitsnet aanloopt. 'Ze leveren soms zoveel stroom tegelijk dat de metingen niet altijd goed gaan', aldus de regionale krant. Enexis gaat daarom op wijk- en buurtniveau extra investeringen doen om de stroomtoevoer te verwerken. Daarnaast wordt er zo veel mogelijk gestuurd op slimme oplossingen om uiteindelijk via een smart grid vraag en aanbod beter te kunnen sturen.
Volgens de Groningse gedeputeerde Nienke Homan hebben inmiddels 7.000 gezinnen een beroep op de Groningse aardbevingsubsidie gedaan om zonnepanelen aan te schaffen.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.