© Vriesela | Dreamstime.com
9 juli 2026

Wet voor laadpunten VvE’s loopt vertraging op

Het wetsvoorstel dat het voor appartementseigenaren gemakkelijker maakt om een laadpaal bij hun VvE te plaatsen, loopt vertraging op. De eerder aangekondigde datum van 29 mei 2026 is hierdoor helaas niet gehaald.

Het wordt voor appartementseigenaren straks eenvoudiger om een oplaadpunt voor een elektrische auto te plaatsen op een privé- of gezamenlijke parkeerplaats binnen het beheer van hun Vereniging van Eigenaars (VvE).

Raad van State
De vereenvoudiging wordt mogelijk gemaakt via een afzonderlijk wetsvoorstel tot wijziging van het appartementsrecht van de Europese richtlijn energieprestatie gebouwen (EPBD IV). Minister Elanor Boekholt-O’Sullivan van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening meldt in een brief aan de Tweede Kamer dat het wetsvoorstel vertraging heeft opgelopen.

Het wetsvoorstel wordt pas na de zomer aangeboden aan de Raad van State. De algemene maatregel van bestuur (AMvB) met de voorwaarden voor het werkplan wordt dit najaar geconsulteerd.

Melding met werkplan
Appartementseigenaren die een laadpaal willen plaatsen, kunnen zich op basis van het wetsvoorstel melden bij het VvE-bestuur met een concreet werkplan. Dat werkplan moet voldoen aan voorwaarden die worden opgenomen in de algemene maatregel van bestuur.

Zo krijgt een VvE-lid het recht om een laadpunt te realiseren zonder daarvoor eerst toestemming te hoeven vragen aan de vereniging.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.