© Frank Energie
1 juni 2026

Frank Energie lanceert Zelfconsumptie Plus voor Vlaamse zonnepaneeleigenaren

Dynamisch energieleverancier Frank Energie heeft een vernieuwde versie van zijn energiesturing gelanceerd. Met Zelfconsumptie Plus kunnen Vlaamse zonnepaneeleigenaren hun energieverbruik slimmer beheren.

De software maakt een persoonlijk energieplan op basis van verwachte zonnestroomproductie, weersvoorspellingen en individueel verbruik. ‘De goedkoopste energie is de energie die je niet van het stroomnet moet halen en met deze update zorgen we ervoor dat klanten hun eigen energie maximaal benutten, zonder dat ze daar zelf actief mee bezig moeten zijn’, vertelt Thomas Hulshof, oprichter van Frank Energie.

Inspelen op capaciteitstarief
De software stuurt niet alleen thuisbatterijen aan, maar ook andere grootverbruikers zoals elektrische auto’s, laadpalen en warmtepompen. Door deze apparaten slim op elkaar af te stemmen, wordt het energiegebruik in de woning geoptimaliseerd. Bij negatieve stroomprijzen kan het systeem automatisch zonnepanelen tijdelijk terugregelen of verbruik verschuiven.

Gebruikers kunnen hun Maximaal Netvermogen instellen. Daarmee speelt Frank Energie in op het capaciteitstarief, dat is gebaseerd op piekverbruik. Hulshof: ‘Veel gezinnen zoeken vandaag naar manieren om hun pieken te beperken, maar weten niet goed waar te beginnen. Wij nemen dat werk uit handen. Ons systeem spreidt het verbruik automatisch en houdt rekening met de voorkeuren van de klant.’

Meer inzicht
De software spreidt energieverbruik en prioriteert apparaten om pieken te vermijden, zonder dat dit ten koste gaat van het comfort. Ook de app is vernieuwd. Gebruikers krijgen meer transparantie over hun energieverbruik en kosten. Ze kunnen gedetailleerde verbruiks- en opwekgrafieken per toestel bekijken, zien inzicht in totaalprijzen in plaats van enkel marktprijzen, en krijgen een duidelijk onderscheid tussen besparing en bonus. Ook kunnen ze extra zonnepaneelgegevens invoeren voor nauwkeurigere sturing.

‘We merken dat klanten niet alleen willen besparen, maar ook willen begrijpen hoe die besparing tot stand komt’, duidt Hulshof. ‘De energietransitie stopt niet bij zonnepanelen op je dak. De echte winst zit in hoe slim je met die energie omgaat. Daar willen wij het verschil maken.’

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.