© Stedin
22 mei 2026

Stedin haalt 500 miljoen euro op met groene obligatie, teller staat op 3,5 miljard euro

Stedin heeft een groene obligatie van 500 miljoen euro uitgegeven. Het kapitaal is bestemd voor de uitbreiding en verzwaring van het stroomnet. De netbeheerder heeft 3,5 miljard euro aan groene obligaties uitstaan.

De lening van 500 miljoen euro heeft een looptijd van 7 jaar en een couponrente van 3,625 procent, met een effectieve rente van 3,766 procent. De uitgifteprijs bedraagt 99,146 procent.

Groeiende investeringen
Stedin Groep heeft met deze uitgifte zowel bestaande als nieuwe duurzame investeerders aan zich gebonden, aldus het netwerkbedrijf. De uitgifte is ruim 3 keer overtekend, wat heeft bijgedragen aan de gunstige voorwaarden. De obligatie wordt genoteerd aan Euronext Amsterdam met ISIN-nummer XS3389660161.

Stedin investeert dit jaar ongeveer 1,6 miljard euro in de gas- en elektriciteitsnetten. Dit bedrag blijft de komende jaren toenemen. De investeringen zijn nodig om de energietransitie te laten slagen, maar ook om de groeiende economie en woningbouw te faciliteren. Daarnaast wordt onderhoud gepleegd om de gas- en stroomnetten betrouwbaar en veilig te houden.

Duurzame energieprojecten
De opbrengst van de groene obligatie wordt aangewend voor duurzame energieprojecten zoals het aansluiten van nieuwe zonneparken op het elektriciteitsnetwerk en het mogelijk maken van de verduurzaming van bedrijven en woningen. Stedin stelt hiermee klanten in staat hun eigen CO2-uitstoot te reduceren. De uitgifte is gebaseerd op het geactualiseerde Green Finance Framework van afgelopen september.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.