© Stedin
23 maart 2026

Stedin besteedt onderhoud stroomnet uit aan 7 aannemers

Netbeheerder Stedin heeft raamovereenkomsten afgesloten met 7 aannemers voor onderhoud, digitalisering en reparatie van het stroomnet. De aanbesteding heeft een waarde van 100 miljoen euro.

Het is voor het eerst dat Stedin onderhouds- en storingswerkzaamheden op grote schaal uitbesteedt. De netbeheerder kampt dan ook met een tekort aan technisch personeel voor het groeiende stroomnet in Zuid-Holland, Utrecht en Zeeland.

Tot 8 jaar
‘De behoefte aan goed opgeleide monteurs is heel groot. Dankzij deze samenwerking hebben we langdurig meer monteurs tot onze beschikking’, licht Marianne van der Maarel, directeur Instandhouding bij Stedin, toe.

De netbeheerder selecteerde BAM Energie & Water West, Circet Nederland, CityTec, Ünsal Infratechniek, Van Gelder Kabel-, Leiding- en Montagewerken, Van Schijndel Installatie Techniek en WnO Infra Techniek. De raamovereenkomsten hebben een looptijd van 4 jaar, met mogelijke verlenging tot 8 jaar. De monteurs die via de aannemers aan het werk gaan, worden door Stedin opgeleid om aan de kwaliteitseisen van de netbeheerder te voldoen.

Groeiende netcomplexiteit
De komende jaren verwacht Stedin een piek in onderhoudswerkzaamheden aan het stroomnet. ‘Een groter stroomnet betekent meer onderhoud’, duidt Van der Maarel. ‘Daarvoor zijn extra gekwalificeerde monteurs nodig, met kennis van de regio.’

Storingen worden complexer en duren langer. Ook de digitalisering van het stroomnet vraagt om extra capaciteit. Er moeten sensoren en slimme apparatuur worden geïnstalleerd om netbelasting, opwek en verbruik nauwkeurig te kunnen voorspellen.

Stapsgewijze aanpak
Het uitbesteden van deze werkzaamheden is nieuw voor Stedin. De monteurs van de aannemers starten daarom onder supervisie van de netbeheerder en werken geleidelijk toe naar volledige zelfstandigheid.

Bij de aanbesteding keek Stedin naar regiokennis en de beschikbaarheid van vakbekwaam personeel. Elke aannemer kreeg een ander werkpakket, gebaseerd op de expertise van hun werknemers.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.