
Dit zorgt volgens het Vlaams Energie- en Klimaatagentschap (VEKA) en zijn partners Flux50, Fluvius, VOLTA en ODE Vlaanderen niet alleen voor lagere kosten, maar vermindert ook de druk op het elektriciteitsnet.
Slim sturen
Het energiemanagementsysteem wordt aan een digitale meter gekoppeld om het energieverbruik te analyseren en automatisch bij te sturen. ‘Door een deel van ons elektriciteitsgebruik automatisch te verschuiven naar de voordeligste momenten, kunnen we energie besparen zonder comfortverlies’, aldus VEKA-woordvoerder Lotte Ringoot.
Het systeem kan rekening houden met persoonlijke voorkeuren, weersvoorspellingen, eigen elektriciteitsproductie van zonnepanelen en zelfs elektriciteitsprijzen.
Voor iedereen
De website biedt oplossingen voor verschillende situaties – of men nu een woning huurt of bezit, en ongeacht welke elektrische toestellen men gebruikt. Eenvoudige energiemanagementsystemen tonen het realtime energieverbruik en detecteren pieken, terwijl geavanceerde versies automatisch toestellen kunnen aansturen die hiermee compatibel zijn.
Het energiebeheersysteem zorgt ervoor dat elektrische apparaten zoals warmtepompen, elektrische boilers en laadpalen voor elektrische auto’s optimaal samenwerken. Hierdoor hoeven gebruikers niet zelf te meten, analyseren of actie te ondernemen.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.