logo
© Frans Blok | Dreamstime.com
© Frans Blok | Dreamstime.com
8 mei 2025

Weer ruimte op stroomnet Vlissingen-Oost na annulering klantaanvraag

Netbeheerder Stedin heeft de congestie voor stroomafname in het havengebied rondom de Kaloothaven en Sloehaven in Vlissingen-Oost opgeheven. Door de annulering van een klantaanvraag komt er ruimte vrij.

De netbeheerder meldt hierdoor weer beperkt transportvermogen beschikbaar te hebben op het regionale elektriciteitsnet.

Congestiegeschiedenis
Sinds 15 mei 2024 was er sprake van regionale congestie voor de afname van stroom in dit deel van het Zeeuwse havengebied. Dit werd veroorzaakt door de snelgroeiende bedrijvigheid en verduurzaming van de industrie in de regio. Daarnaast kampt heel Zeeland sinds juli 2023 met afnamecongestie op het landelijke hoogspanningsnet van TenneT.

Wachtlijst blijft
Klantaanvragen die op de wachtlijst staan, kunnen voorlopig nog niet worden geholpen. Zij krijgen pas toegang tot transportvermogen als er ruimte beschikbaar is op zowel het regionale net van Stedin als op het hoogspanningsnet van TenneT.

Vanaf 7 mei kunnen bedrijven weer nieuwe aanvragen indienen voor transportvermogen. Na het verwerken van de wachtlijst is nog 10 megawatt transportvermogen voor afname beschikbaar. Stedin benadrukt dat deze capaciteit elk moment kan veranderen door nieuwe klantaanvragen, wat mogelijk opnieuw tot congestie kan leiden.

Flexibel vermogen
Stedin roept bedrijven in het gebied op om flexibel vermogen aan te bieden voor congestiemanagement. Hiervoor wordt een vergoeding geboden. Bedrijven kunnen tijdelijk hun elektriciteitsgebruik verminderen op piekmomenten, waardoor extra transportcapaciteit beschikbaar komt voor andere klanten.

Deze flexibele oplossingen vormen volgens de netbeheerder een belangrijke schakel in de energietransitie, totdat structurele netuitbreidingen gereed zijn. De definitieve oplossing ligt in netuitbreidingen die Stedin en TenneT plannen.

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten