© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
25 augustus 2015

Giessenlanden: startschot voor 100 procent led, eind 2016 alle 3.700 armaturen vervangen

De Giessenlandse wethouders Harmen Akkerman en Teus van Houwelingen hebben het startsein gegeven de vervanging van alle traditionele straatverlichting voor lichtmasten met led-armaturen. Daarmee is Giessenlanden één van de eerste gemeenten in…

De Giessenlandse wethouders Harmen Akkerman en Teus van Houwelingen hebben het startsein gegeven de vervanging van alle traditionele straatverlichting voor lichtmasten met led-armaturen. Daarmee is Giessenlanden één van de eerste gemeenten in Nederland die de openbare verlichting volledig uitvoert met energiezuinige led-armaturen.

De gemeente Giessenlanden vervangt voor eind 2016 alle ruim 3.700 armaturen. Daarmee wordt de Giessenlandse openbare verlichting nog energiezuiniger, is er minder lichtvervuiling en gaan de onderhoudskosten omlaag. Door de vervanging van de openbare verlichting bespaart de gemeente niet alleen veel energie, maar voldoet ze ook aan de gestelde CO2-reductie doelstelling binnen het Energieconvenant dat is aangegaan met stichting Blauwzaam.

Naast het vervangen van armaturen door LED-armaturen vervangt de gemeente ook een deel van verouderde lichtmasten in de openbare ruimte. Voor het totale project heeft de gemeenteraad 1,8 miljoen euro beschikbaar gesteld. De gemeente verwacht met de overgang naar led-verlichting circa 40 procent energiebesparing en circa 45 procent aan besparing op onderhoudskosten op de openbare verlichting te realiseren.

Alle armaturen en het grootste deel van de lichtmasten worden stapsgewijs vervangen. Allereerst is de verlichting in het buitengebied aan de beurt. Dit zal eind 2015 gereed zijn. Daarna volgt het grootste deel van de verlichting binnen de bebouwde kom.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.