© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
24 augustus 2015

AGEM meldt komst 4 nieuwe postcoderoosprojecten

AGEM meldt dat de postcoderoos in de Achterhoek 'spreekwoordelijk' los is. In het oosten van het landen zouden nog dit jaar 4 nieuwe projecten opgeleverd worden.

Holland Solar meldde in mei dat er inmiddels een sluitende business case voor de postcoderoos mogelijk is en dat de Belastingdienst 9 projecten had gehonoreerd.

De Achterhoekse Groene Energiemaatschappij (AGEM) meldt nu dat er in de Achterhoek 4 nieuwe postcoderoosprojecten gerealiseerd worden. AGEM presenteerde in mei nog het in de Achterhoek breed gedragen plan om 750 megawatt aan zonnepanelen te plaatsen op de plek waar boerderijen gaan verdwijnen door de vergrijzing.

Berkelland, Wichmond-Vierakker, Zieuwent en Bronkhorst zijn volgens pv-specialist Jacquo Harbers van AGEM bezig met het succesvol uitrollen van een postcoderoosproject. 'In Borculo, eigenlijk Berkelland, is de subsidie van de provincie Gelderland voor ‘Zon Delen‘, zoals het project heet, ontvangen en worden de aanbestedingsstukken nu behandeld. Binnen enkele weken kan de planning van voor het plaatsen van de panelen op het dak van het gemeentehuis starten. In Wichmond-Vierakker hebben de benodigde 50 deelnemers getekend en is het eerste deel van de Gelderse subsidie binnen. De zonnepanelen zijn besteld. Ze worden mede door de deelnemers zelf geplaatst op het dak van de basisschool en de sporthal. Zieuwent is heel voortvarend van start. Dat kan mede door de ervaringen van de andere postcoderozen. Maar ze hebben in een week voldoende inschrijvers om de provincie-subsidie aan te vragen. Vanwege het monumentale karakter zijn zonnepanelen op eigen dak in Bronkhorst uit den boze. Maar ook hier is een enthousiaste groep die zich BOEN noemt, Bronkhorst en Omstreken Energie Neutraal, waar AGEM ondersteuning levert. Ze zoeken geschikte daken.'

 

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.