
De bouw van het kindcentrum is bijna klaar en zou vanaf komend schooljaar plaats bieden aan 2 scholen en kinderopvang. Of het gebouw straks ook echt open kan, is de vraag nu Enexis geen passende netaansluiting lijkt te leveren. Omdat de overleggen tussen de gemeente en Enexis vastlopen, stapt de gemeente naar de rechtbank.
Klein- versus grootverbruik
Wethouder Erik Faber is verontwaardigd over de houding van Enexis: ‘De toepassing van circulair bouwen, duurzame energie en het gebruik van bio-based materialen gaat bij dit project op alle gebieden een stap verder dan gebruikelijk. Alles bij elkaar zorgt dit voor een voorlopige energieklasse A++++. We zijn daar echt trots op. Het kan niet zo zijn dat de meest duurzame school op een aggregaat aangesloten moet worden, of mogelijk niet open kan.’
Een van de redenen waardoor de aansluiting nog niet toegezegd wordt, is de keuze voor 1 gezamenlijke installatie. De keuze hiervoor past bij het duurzame karakter van het kindcentrum. In plaats van 3 losse kleinverbruikersaansluitingen is hiervoor een grootverbruikersaansluiting nodig.
Geen oplossingen
‘Hoewel Enexis spreekt over een overvol elektriciteitsnet, hebben ze wel ruimte voor meerdere kleinverbruik aansluitingen’, vervolgt de wethouder. ‘Maar als dat mogelijk is, dan zou de gevraagde aansluiting in onze ogen ook geleverd moeten kunnen worden. Het lijkt Enexis te ontbreken aan een juridische basis om de gevraagde aansluiting niet te leveren. Omdat er verder ook geen oplossingen worden aangedragen en de tijd begint te dringen, starten we het kort geding.’
Ondanks de maatschappelijke prioriteit die aan dit project is gegeven, lijkt het onvermijdelijk dat kinderen uit de Hanzewijk na de zomer alsnog les krijgen in de verouderde schoolgebouwen. De betrokken schoolbesturen betreuren de gang van zaken. Henk ter Wee, voorzitter College van bestuur: ‘Het is niet aan kinderen en ouders uit te leggen dat we om deze reden langer in de oude en energieslurpende gebouwen moeten blijven.’
Door een kort geding aan te spannen hoopt de gemeente op een rechterlijke uitspraak die er alsnog voor zorgt dat Enexis de gevraagde aansluiting op tijd levert.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.