Moonwatt – afgelopen kalenderjaar opgericht door oud-medewerkers van Tesla, EDF, Siemens, Scatec en Freyr Battery – heeft de financiering opgehaald bij Daphni en LEA Partners, Founders Future, AFI Ventures (door Ventech) en Kima Ventures, strategische business angels en klanten.
1.000 keer
De financiering zal worden gebruikt om de ontwikkeling en implementatie van Moonwatt’s hardware- en softwaretechnologie te versnellen en het team uit te breiden.
Het bedrijf stelt dat zijn natrium-iontechnologie ‘1.000 keer overvloediger, een derde goedkoper en veiliger alternatief’ is dan lithium-iontechnologie. ‘We zijn ons productontwerp begonnen vanaf een blanco vel papier, waarbij we ons hebben bevrijd van oude kenmerken die we geërfd hadden van andere segmenten van de batterijindustrie, met als doel een systeem vanaf 0 te ontwerpen dat fundamenteel goedkoper, veiliger en betrouwbaarder is’, vertelt Zukui Hu, chief executive officer en medeoprichter van Moonwatt. ‘Onze visie is een product dat overal kan worden ingezet en dat in meerdere ordes van grootte kan worden opgeschaald zonder geconfronteerd te worden met grondstoffenschaarste.’
De maart 2025-editie van Solar Magazine is verschenen. Het tijdschrift bevat artikelen over de vakbeurs Solar Solutions Amsterdam, zonnecarports, het productteam circulaire zonnepanelen en de zakelijke zonnedakenmarkt.