© Elgris
27 februari 2025

Nieuwe Elwa Dimmer maakt warm water van overtollige stroom zonnepanelen

Elgris introduceert de nieuwe Elwa Dimmer. Dit slimme apparaat zorgt ervoor dat overtollige zonne-energie automatisch wordt omgezet in warm water, waardoor consumenten de zelfconsumptie van zonnepanelen verhogen.

De Elwa Dimmer werkt volledig automatisch en is eenvoudig te koppelen aan de slimme meter. Wanneer zonnepanelen meer stroom opwekken dan een huishouden op dat moment nodig heeft, stuurt de dimmer de overtollige zonne-energie naar de boiler of een ander verwarmingselement. Dit verhoogt niet alleen het rendement van de zonnepanelen, maar verlaagt ook de totale energiekosten van een huishouden.

Realtime inzicht en controle
De Elwa Dimmer biedt de mogelijkheid om realtime inzicht te krijgen in energieverbruik en -productie. Gebruikers kunnen hun verbruik en besparingen eenvoudig monitoren via een browser of app.

Daarnaast beschikt de Elwa Dimmer over een interne opslag voor historische data, waardoor gebruikers trends in hun energieverbruik kunnen analyseren. Ook is er een optionele cloudoplossing beschikbaar voor externe opslag en integratie met smart home-systemen.

Eenvoudige installatie
De installatie van de Elwa Dimmer is snel en eenvoudig dankzij de koppeling via de P1-poort van de slimme meter. Het apparaat is geschikt voor zowel 1-fase als 3-fase meters en heeft bij moderne slimme meters – SMR5 en hoger – geen externe voeding nodig. Dankzij ondersteuning voor diverse protocollen zoals Modbus TCP en Ethernet kan de dimmer moeiteloos worden geïntegreerd in bestaande energiebeheersystemen.

Elgris en zijn nieuwe Elwa Dimmer zijn tijdens Solar Solutions Amsterdam van dinsdag 11 tot en met donderdag 13 maart 2025 te vinden op stand E10. Bovendien is het nieuwe product te zien op de Innovatieboulevard van de vakbeurs. Bestel hier gratis toegangskaarten voor de vakbeurs Solar Solutions Amsterdam met de actiecode ‘SOLARMAG’.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.