Return breidde zijn portfolio afgelopen najaar nog uit met de overname van het Duitse energieopslagbedrijf J&P. Inmiddels is het Amsterdamse bedrijf actief in heel Europa, met kantoren in 4 landen en een gespecialiseerd team van meer dan 70 storage professionals.
7,5 gigawatt
Het bedrijf heeft inmiddels 70 megawatt vermogen aan batterijen online wat genoeg is om 175.000 Europese huishoudens van stroom te voorzien. Bovendien is 500 megawatt aan batterijen in aanbouw, genoeg capaciteit voor de piekvraag van bijna 250.000 huishoudens. Tot slot is nog eens 7 gigawatt aan projecten in ontwikkeling.
‘Deze eenwording is een strategische stap voorwaarts in onze missie om voorop te lopen in innovatie op het gebied van energieopslag’, aldus Willem-Jan Schutte, algemeen directeur van Return, over de omvorming van SemperPower. ‘Met deze transitie leggen we de basis voor een onafhankelijke, duurzame energie-infrastructuur in Europa. Onze gebundelde krachten zullen de energietransitie versnellen en ervoor zorgen dat er geen groene energie verloren gaat.’