© MartinBergsma | Dreamstime.com
22 januari 2025

Veehouder krijgt schadevergoeding voor fout advies over zonnepanelen

Een pluimveehouder uit Klazienaveen die door zijn adviseur slecht is voorgelicht over de terugverdientijd van zijn zonnepanelen, krijgt van de rechter definitief een schadevergoeding toegekend.

Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden deze maand in een hoger beroep bepaald.

Zorgplicht
De rechtszaak draait om een geschil tussen een adviesbureau en een pluimveehouder. De pluimveehouder werd geadviseerd te investeren in extra zonnepanelen. Omdat de boer vond dat hij slechte voorlichting had gekregen, weigerde hij de rekeningen van het adviesbureau te betalen. Sterker nog, omdat de adviseur zijn zorgplicht zou hebben geschonden, eiste de boer een schadevergoeding van 29.500 euro.

Het adviesbureau is echter van mening geen fouten te hebben gemaakt en stapte daarom naar de kantonrechter om een factuur van ruim 16.000 euro betaald te krijgen. De kantonrechter stelde de boer in het najaar van 2023 in het gelijk en veroordeelde het adviesbureau om de door de rechtbank vastgestelde schade van 23.595 euro te vergoeden. Wel mocht de openstaande factuur van het adviesbureau hiervan afgetrokken worden.

Hoger beroep
Ook in hoger beroep oordeelt de rechtbank dat het adviesbureau is tekortgeschoten in de advisering aan de pluimveehouder die daardoor schade heeft geleden.

De adviseur heeft de agrariër namelijk verteld dat zijn pv-installatie op de bestaande elektrische installaties met 310 kilowattpiek aan zonnepanelen uitgebreid zou kunnen worden. Bij de realisatie van de pv-installatie werd echter ontdekt dat de aangelegde kabels en afzekeringen onvoldoende capaciteit hadden voor de extra zonnepanelen. Daardoor moesten zowel de elektra als de omvormers worden aangepast, wat voor de pluimveehouder tot 29.500 euro aan meerwerk leidde.

De kantonrechter oordeelde eerder dat het adviesbureau een fout heeft gemaakt. Dat is nu ook in hoger beroep door het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden bevestigd, maar wel is de hoogte van de schadevergoeding met een kleine 6.000 euro verlaagd.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.