© EcoPhi
10 januari 2025

Duitse monitoringstart-up EcoPhi breidt activiteiten uit naar Nederland

De Duitse start-up EcoPhi die gespecialiseerd is in de monitoring en controle van zonnepanelen breidt zijn activiteiten uit naar Nederland. Het bedrijf uit Karlsruhe biedt een flexibele en aanpasbare oplossing aan.

In Nederland worden de eerste installaties inmiddels al met succes gemonitord en aangestuurd. De uitbreiding naar de Nederlandse markt wordt ondersteund door deelname aan het RES-programma dat onderdeel is van de Exportinitiatieven Energie van het Duitse Federale Ministerie van Economische Zaken en Klimaat (BMWK).

Onafhankelijk
De oplossing van EcoPhi kenmerkt zich door flexibiliteit. Apparaten zoals omvormers, batterijen en andere componenten kunnen onafhankelijk van de fabrikant worden geïntegreerd, zowel lokaal als via de cloud. Die combinatie maakt het mogelijk om een breed scala aan toepassingen te ondersteunen, waaronder energiemanagementsystemen, maar bijvoorbeeld ook agri-pv-systemen. Door continue monitoring en controle kunnen systemen individueel worden geoptimaliseerd, om zo de algehele prestaties te verhogen en de operationele kosten te verlagen.

‘Ons doel is om operateurs exploitanten en installateurs een oplossing te bieden die niet alleen technisch geavanceerd is, maar ook gebruiksvriendelijk’, vertelt Sebastian Zenz, medeoprichter en technisch directeur van EcoPhi. ‘Om dit te bereiken hebben we onlangs ons volledig vernieuwde platform gelanceerd.’

In het Nederlands
De volledige vernieuwing van het platform werd eind vorig jaar afgerond. Het doel was om een van de meest intuïtieve en moderne platforms op het gebied van pv-monitoring en -controle te creëren. Het nieuwe platform combineert volgens Zenz ‘hoge flexibiliteit met uitzonderlijke gebruiksvriendelijkheid’ en biedt gebruikers ‘een optimale balans tussen functionaliteit en eenvoud’. Voor de Nederlandse markt is het platform naast in het Engels en Duits nu ook in het Nederlands beschikbaar.

Zenz: ‘Onze focus lag op het integreren van complexe technische eisen in een gebruiksvriendelijke en aanpasbare interface. Het resultaat is een oplossing die zowel ervaren professionals als beginners aanspreekt.’

Europese markt
Met de uitbreiding naar Nederland wil het bedrijf een nieuwe mijlpaal bereiken en zijn aanwezigheid op de Europese markt versterken.

Zenz: ‘Nederland is een spannende markt met een sterke focus op hernieuwbare energie. Onze oplossing kan daar een belangrijke rol spelen bij het efficiënter maken van pv-systemen en het bevorderen van de energietransitie.’

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.