
De 2 installatiebedrijven gaan Woonpunt-huurders benaderen met advies voor het ontwerpen en plaatsen van de zonne-energiesystemen. Woonpunt heeft zo’n 16.000 huurwoningen in Zuid-Limburg in bezit.
Isoleren
De woningcorporatie is drukdoende om woningen met een slecht energielabel te verduurzamen. De komende jaren worden in totaal zo’n 2.800 woningen met een energielabel E, F of G energiezuiniger gemaakt door spouwen, daken en vloeren te isoleren en HR++-glas te plaatsen.
Aanvullend krijgen de huurders van deze gerenoveerde woningen de mogelijkheid vrijwillig zonnepanelen te laten plaatsen op hun woning. ‘De verduurzaming van 2.800 woningen met een slecht energielabel is een grote opgave’, vertelt Wim Hazeu, bestuurder Woonpunt. ‘Daarvoor moeten we alle zeilen bijzetten. We zijn dan ook blij dat we samen met Pex Solar en Kemkens Solar 500 woningen per jaar energiezuiniger kunnen maken door ze te voorzien van zonne-energie.’
Eigen verbruik
De opbrengsten van de zonnepanelen gaan naar de huurder, die daarvoor alleen een kleine maandelijkse bijdrage betaalt via de servicekosten. Woonpunt betaalt de aanschaf en het plaatsen van de zonnepanelen. Daarbij wordt volgens de corporatie rekening gehouden met de veranderende marktomstandigheden in de solarbranche door het aantal zonnepanelen af te stemmen op het eigen verbruik.
Binnenkort komen meer Woonpunt-woningen in aanmerking voor de plaatsing van zonnepanelen. Het gaat dan bijvoorbeeld om woningen waarvan de huur is opgezegd en woningen in geselecteerde wijken. Dan moet wel eerst onderzocht worden of de woning geschikt is. Dat heeft onder meer te maken met de toekomstplannen die Woonpunt heeft voor die woning en of er op korte termijn groot onderhoud uitgevoerd moet worden aan het dak.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.