© Jerome Cid | Dreamstime.com
18 november 2024

ACM: 32 bedrijven bieden dynamisch energiecontract aan, 371.000 consumenten klant

Het aantal energieleveranciers dat een dynamisch energiecontract aanbiedt, is opgelopen tot 32. De Autoriteit Consument & Markt meldt dat inmiddels 371.000 consumenten een dynamisch energiecontract hebben.

Uit de Monitor Consumentenmarkt Energie van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) blijkt dat variabele contracten gemiddeld 1,5 procent duurder zijn geworden. Vaste contracten stegen gemiddeld 1 procent in prijs. Deze stijging volgt de ontwikkelingen op de groothandelsmarkten voor elektriciteit en gas. De ACM stelt dat er flinke verschillen zijn in de prijzen van de verschillende vaste, variabele en dynamische energiecontracten. Inmiddels heeft meer dan 5 procent van de huishoudens een contract met dynamische tarieven.

32 leveranciers
Er zijn inmiddels 32 leveranciers die dynamische contracten aanbieden aan consumenten. Er zijn ook steeds meer grote leveranciers die dynamische contracten aanbieden. Het aantal aanbieders van dynamische contracten zal waarschijnlijk blijven groeien omdat grote leveranciers met de nieuwe Energiewet verplicht worden om – ook – dynamische contracten aan te bieden.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.