
De prijs steeg met 558 dollar tot 3.954 Amerikaanse dollar. Maritiem marktonderzoeksbureau Drewry meldt dat de rederijen de spotprijzen hebben opgedreven in aanloop naar de onderhandelingen over de jaarcontracten voor 2025. Bovendien lijkt aan de prijsstijgingen vooralsnog geen einde te komen.
Fors lager
Toch zijn de transportkosten nog altijd fors lager dan afgelopen zomer, toen de piek op de route Shanghai-Rotterdam op 8.260 Amerikaanse dollar lag.
World Container Index
Drewry meldt dat de kosten de afgelopen week op 3 van de 8 belangrijkste routes ter wereld – die samen de World Container Index vormen – zijn gestegen. De grootste prijsstijging van 21 procent en 751 Amerikaanse dollar deed zich voor op de route Shanghai-Genua.
De WCI steeg afgelopen week met 7 procent tot 3.444 Amerikaanse dollar. Dat is weliswaar 67 procent lager dan tijdens de piek in de coronacrisis, maar tegelijkertijd wel 129 procent meer dan exact 1 jaar geleden. Op de route Shanghai-Rotterdam liggen de prijzen momenteel nog altijd 211 procent hoger dan een jaar geleden.

De spotprijzen op de handelsroute Azië-Europa stegen voor de tweede achtereenvolgende week en Drewry verwacht dat deze opwaartse trend ook deze week zal aanhouden.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.