Project van de week | 880 zonnepanelen voor Woonzorglocatie Oudtburgh
In de rubriek Project van de week schenkt Solar Magazine wekelijks aandacht aan een bijzonder zonne-energieproject. Deze week Woonzorglocatie Oudtburgh van Magentazorg die uitgerust is met 880 zonnepanelen.
Magentazorg verleent zorg en ondersteuning aan ouderen in de regio Noord-Kennemerland met zorg aan huis en verpleeghuiszorg op 12 locaties. Van deze vestigingen werden er al meerdere van zonnepanelen voorzien, waaronder De Haemstede in Bergen.
Logistieke uitdaging
De nieuwste locatie die van zonnepanelen is voorzien, is Oudtburgh in Bergen. Oudtburgh is een woonzorglocatie voor mensen met dementie en voor mensen met een lichamelijke hulpvraag. De locatie is onder meer uitgerust met een belevingstuin.
In de afgelopen heeft zonnepaneelinstallateur Generation Green de verschillende daken van de gebouwen met zonnepanelen uitgerust. Edwin van der Vlist, projectmanager bij Generation Green, over het project: ‘Het is uniek door de logistieke uitdaging tijdens de bouw. Het dak van Oudtburgh bood aanzienlijke uitdagingen vanwege de afwijkende vormen en structuren. In plaats van een standaardindeling, moesten de zonnepanelen op diverse manieren worden geplaatst om de optimale benutting te garanderen. Dankzij vermogensoptimalisatie op paneelniveau en maximale ontwerpflexibiliteit, waarbij per 2 zonnepanelen 1 power optimizer is geplaatst, wordt de efficiëntie van het systeem gemaximaliseerd. We hebben 2 maanden gebouwd. SolarEdge heeft ons geadviseerd over de toe te passen optimale producten en de te verwachten opbrengstberekening, inclusief de jaarlijkse energieopwekking en CO2-besparing.’
Randbeveiliging
Het logistieke aspect van het project was volgens Van der Vlist eveneens complex. Er werden diverse veiligheidsprocedures en inspecties doorlopen en rondom het gebouw moesten meerdere bouwplaatsen worden ingericht. ‘We hebben ook extra aandacht besteed aan randbeveiliging om ervoor te zorgen dat de bewoners van Magentazorg geen hinder ondervonden van de werkzaamheden. Een laatste, bijzonder aspect van dit project is de aanwezigheid van exportbeperking door de netbeheerder, aangezien Magentazorg geen stroom mag terugleveren aan het stroomnet.’

|
De zonnepanelen van Oudtburgh in cijfers Aantal zonnepanelen: 880 stuks Fabrikant zonnepanelen: Trina Solar en LONGi Solar Type zonnepanelen: 756 full-black glas-glaszonnepanelen van Trina Solar van 435 wattpiek per stuk en 124 zonnepanelen van LONGi Solar met een vermogen van 510 wattpiek per stuk Vermogen zonnepanelen: 0,4 megawattpiek Omvormers: 4 omvormers van SolarEdge voor het aansturen van 387 S1000 Power Optimizers en 64 S1200 Power Optimizers van SolarEdge. Achter elke 2 zonnepanelen is een Power Optimizer geplaatst Jaarlijkse stroomproductie: ruim 350 megawattuur |
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















