© Rudmer Zwerver | Dreamstime.com
26 juni 2024

Vlaamse energieregulator stelt methodologie voor nieuwe nettarieven definitief vast

De Vlaamse energieregulator VREG heeft de tariefmethodologie voor de periode 2025-2028 vastgesteld. Daarmee stijgen de nettarieven voor consumenten en bedrijven definitief met tientallen procenten.

Afgelopen maart presenteerde de VREG de tariefmethodologie voor de periode 2025-2028. Daarbij werd tot onvrede van de energieregulator duidelijk dat de nettarieven met tientallen procenten stijgen. Minister Demir uitte in reactie op dat nieuws haar boosheid, omdat de federale en lokale aandelen in de energierekening stijgen.

Komende 4 jaar
De tariefmethodologie die de VREG nu definitief heeft vastgesteld, legt het kader vast voor het bepalen van de inkomsten van de Vlaamse netbeheerders in de komende 4 jaar, alsook de regels waaraan de netbeheerders zich moeten houden om te komen tot de jaarlijkse nettarieven.

De VREG heeft in de afgelopen periode van 61 belanghebbenden een reactie ontvangen op de nieuwe tariefmethodologie die nu ongewijzigd is vastgesteld. De 2 onderstaande grafieken laten de verwachte ontwikkeling van de nettarieven voor een Vlaams gezin en een bedrijf zien. Bij het gezin is de VREG daarbij uitgegaan van een elektriciteitsverbruik van 3.500 kilowattuur, een gemiddelde maandpiek van 4,26 kilowatt en een aardgasverbruik van omgerekend 17.000 kilowattuur. Bij het bedrijf is de VREG uitgegaan van een elektriciteitsverbruik van 160 megawattuur per jaar, een toegangsvermogen van 95 kilovoltampère en maandpieken van gemiddeld 70 kilowatt.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.