
De SolarGateway is een merkonafhankelijk energiemanagementsysteem en beschikt over de mogelijkheid om tot 250 verschillende apparaten te koppelen. Deze sturing gebeurt geheel automatisch op basis van het beschikbare vermogen en ingestelde voorkeuren. Ook externe factoren zoals energie in- en verkoop worden gebruikt om het systeem te optimaliseren en effectievere afwegingen te maken.
Optimaliseren productaanbod
Jochem van Raak, Product & Sales Manager bij het Nederlandse bedrijf Dijkman Elektrotechniek dat achter het energiemanagementsysteem SolarGateway zit, noemt de nieuwe samenwerking een belangrijke stap voor het bedrijf. ‘Door deze krachtenbundeling kunnen we beter inspelen op de toenemende vraag naar betrouwbare en efficiënte batterijoplossingen.’
De samenwerking tussen Weiheng en SolarGateway is gericht op het versterken van hun marktposities en het optimaliseren van het productaanbod. SolarGateway geeft Weiheng de mogelijkheid om zich aan te passen aan de wensen en eisen van de lokale markt. ‘We zijn verheugd om samen te werken met SolarGateway’, stelt Alicia Li, DACH Sales Director van WEIHENG ECACTUS. ‘Deze samenwerking stelt ons in staat om onze geavanceerde technologieën te combineren met SolarGateway’s slimme sturing. Samen kunnen we slimme batterijopslagsystemen aanbieden en bijdragen aan een duurzamere toekomst.’
De mei 2026-editie van Solar & Storage Magazine is uit. Het tijdschrift kent artikelen over Intersolar Europe, dubbele energiebelasting bij thuisbatterijen, recycling van batterijen en het Nationaal EMS Programma.