Belastingdienst mag belasting heffen over zonnestroom van andermans dak
De Belastingdienst mag bij eigenaren van zonnepanelen energiebelasting heffen over de stroom die op andermans dak is opgewekt. Dit blijkt uit een proefproces van Eneco en LochemEnergie.
Eneco en LochemEnergie hadden de rechter vorige week gevraagd uitspraak te doen in een proefproces voor gelijke behandeling van bezitters van zonnepanelen. Eneco en LochemEnergie zijn het niet eens met het standpunt van de Belastingdienst. Er ontstaat zo volgens hen ongelijkheid voor een grote groep burgers die geen geschikt eigen dak heeft maar wel wil meedoen met de transitie naar een duurzame energievoorziening door te investeren in zonnepanelen of door deze te huren in een collectief zonnepark. Zij krijgen nu een lagere opbrengst uit hun zonnepanelen omdat ze via Eneco belasting moeten betalen voor de 'levering' van stroom terwijl dit al hun eigen, zelf opgewekte stroom is.
De rechter geeft de Belastingdienst gelijk dat er over levering van stroom belasting geheven moet worden. Eneco en LochemEnergie bestuderen momenteel de uitspraak en zullen later bekendmaken of ze in beroep gaan.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















