© Liander
29 maart 2024

Bouw nieuw elektriciteitsstation Lelystad Larserringweg kan van start

De gemeente Lelystad heeft groen licht gegeven voor de bouw van een nieuw elektriciteitsstation van 150/20 kilovolt aan de Larserringweg in Lelystad. TenneT en Liander starten dit najaar met de bouw.

De gemeenteraad van Lelystad heeft deze week ingestemd met het bestemmingsplan voor de bouw van het station dat deel uitmaakt van de uitbreiding van het elektriciteitsnet in Flevoland.

2027
In september 2024 start de bouw van het nieuwe elektriciteitsstation. Qirion zal dit verzorgen en het project naar verwachting in 2027 opleveren.

Vanwege het tekort aan transportcapaciteit gelden er in de Flevopolder in de gemeenten Almere, Lelystad, Dronten en Zeewolde momenteel beperkingen voor de levering van elektriciteit aan nieuwe bedrijven en grootverbruikers die extra vermogen willen. Na de ingebruikname van het nieuwe elektriciteitsstation komt er extra elektrische capaciteit beschikbaar in de regio. Voor het definitief oplossen van het volle elektriciteitsnet is echter verdere uitbreiding van het hoogspanningsnet nodig. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT verwacht dat congestieproblemen rond 2029 opgelost zijn.

Landschappelijke inpassing
Voor het nieuwe station hebben TenneT en Liander in overleg met de gemeente en provincie Flevoland een landschapsinpassingsplan opgesteld. Uitgangspunt is dat het nieuwe elektriciteitsstation zo goed mogelijk moet aansluiten bij de omgeving. Daarbij is rekening gehouden met onder andere Natuurpark Lelystad en het open polderlandschap.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.