logo
© Liander
© Liander
16 februari 2024

Bommelerwaard neemt nieuw elektriciteitsverdeelstation in gebruik

Bommelerwaard is met verdeelstation Zuilichem een nieuw elektriciteitsstation rijker. Het is volgens netbeheerder Liander een belangrijk onderdeel van de complexe puzzel in de regio.

De vraag naar energie in de regio Bommelerwaard neemt steeds meer toe. Daarom breidt Liander het elektriciteitsnet uit in het westelijke deel van de Bommelerwaard. Om deze uitbreiding te realiseren, werken Liander, Qirion en TenneT samen aan verschillende projecten in de regio.

Puzzelstukje
Zo is de nieuwbouw essentieel om het bestaande station in Zaltbommel te ontlasten, dat niet meer aan de groeiende energievraag kon voldoen. Om het nieuwe station Zuilichem te bouwen, liepen er meerdere projecten tegelijkertijd die allemaal een belangrijk puzzelstukje in het grote geheel vormen.

Door de realisatie van onderstation Zuilichem kunnen de regelstations Leuven en Poederooien van station Zaltbommel worden losgekoppeld, komt er meer ruimte vrij op station Zaltbommel en kan de uitbreiding van regelstation De Epen gerealiseerd worden. Dit station is weer belangrijk om meer klanten in de regio te kunnen aansluiten.

6 jaar
In totaal is er 6 jaar gewerkt aan de bouw van het nieuwe station in Zuilichem. Daarnaast zijn er ook uitbreidingen gerealiseerd aan het bestaande station in Zaltbommel. Hoewel het station nu helemaal klaar is, worden er nog een aantal werkzaamheden uitgevoerd aan het omliggende net. Deze werkzaamheden zullen naar verwachting in juni dit jaar afgerond zijn.

Het grootste doel van het nieuwe station in Zuilichem is dus om het bestaande station in Zaltbommel te ontlasten. Toch kunnen er ook 2 AC6-klanten die op de wachtlijst staan direct op het nieuwe station worden aangesloten. Een aardbeienkweker en een bloemenkweker in de regio kunnen vanaf dit jaar hun gewenste capaciteit ontvangen. Hoewel een deel van de puzzel in regio Bommelerwaard met dit station is opgelost, wordt er de komende jaren nog veel meer gebouwd door Liander. Het gaat onder meer om een nieuw onderstation in Neerijnen.

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten