logo
© Siemens Energy
© Siemens Energy
16 februari 2024

Siemens Energy bouwt nieuwe transformatorfabriek in Amerika

Siemens Energy investeert 150 miljoen Amerikaanse dollar in een nieuwe fabriek voor stroomtransformatoren in de Amerikaanse staat North Carolina die 600 banen oplevert. De productie start in 2026.

Het bedrijf stelt met de nieuwe fabriek het Amerikaanse tekort aan energietransformatoren aan te pakken. Momenteel wordt slechts 20 procent van de Amerikaanse vraag naar grote energietransformatoren gedekt door binnenlandse leveringen met levertijden die oplopen tot 5 jaar.

Schoolbus
Transformatoren vormen de schakel tussen opwekking en distributie en zijn een cruciaal onderdeel van elk stroomnet waar hoogspanningselektriciteit wordt omgezet in lagere spanningen.

Op maat gemaakt en ongeveer zo groot als een standaardschoolbus, zijn energietransformatoren volgens het bedrijf essentiële onderdelen in elke uitbreiding van het stroomnet.

Subsidie
Tim Holt, lid van de raad van bestuur van Siemens Energy, over de bouw van de nieuwe fabriek: ‘De energietransitie in de Verenigde Staten is in volle gang, met 3,9 miljard Amerikaanse dollar toegezegd om het Amerikaanse elektriciteitsnet in de komende 2 jaar uit te breiden en te moderniseren. Hernieuwbare-energieprojecten en uitbreiding van het stroomnet kunnen echter alleen plaatsvinden als er transformatoren beschikbaar zijn. De Amerikaanse markt wordt momenteel vooral bediend door Noord- en Zuid-Amerika en Europa, maar naarmate de wereldwijde vraag naar deze cruciale technologie toeneemt, zien we op lange termijn mogelijkheden om onze aanwezigheid in Amerika uit te breiden, voortbouwend op onze jarenlange aanwezigheid in North Carolina, waar we al sinds 1969 actief zijn.’

Naast de bedrijfsinvestering wordt het project ook ondersteund door een Job Development Investment Grant (JDIG) van de staat North Carolina. Gouverneur Roy Cooper kondigde de subsidie aan na goedkeuring door het Economic Investment Committee van de staat. Siemens Energy produceert al meer dan 100 jaar vermogenstransformatoren en het huidige assortiment. De bouw van de nieuwe Amerikaanse fabriek begint dit jaar en de eerste transformatoren zullen begin 2026 geproduceerd worden.

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten