8 miljoen euro kapitaal voor Taylor na investering pensioenfonds ABP
Taylor heeft 8 miljoen euro kapitaal opgehaald. Het Eindhovense bedrijf dat cell string optimizers voor zonnepanelen produceert, heeft onder meer pensioenfonds ABP als investeerder aan boord gehaald.
Naast het pensioenfonds voor de overheid en het onderwijs hebben ook de bestaande investeerders Rubio Impact Ventures en de Brabantse Ontwikkelings Maatschappij (BOM) geld verstrekt. Ontstaan als een spin-off van de Technische Universiteit Eindhoven heeft Taylor inmiddels meer dan 45.000 producten uitgeleverd.
20 procent
Aan de basis van die groei ligt de door Taylor ontwikkelde cell string optimizer-technologie. Deze maakt optimalisatie van de individuele cell strings in zonnepanelen mogelijk, wat resulteert in een verhoogde opbrengst tot 20 procent, meer inzicht in de prestaties en verbeterde veiligheid van de zonnepanelen. Taylor gaat de investering gebruiken voor productontwikkeling en het opschalen van het team in binnen- en buitenland.
België, Frankrijk en Duitsland
‘ABP wil helpen de transitie naar schone energie in Nederland te versnellen, onder andere door te investeren in bedrijven met slimme oplossingen voor het opwekken, opslaan en zuinig verbruiken van energie’, vertelt Jeroen Schreur, binnen APG verantwoordelijk voor het ABP Nederlands Energietransitiefonds (ANET). ‘Met deze investering in Taylor ondersteunt ANET een technologie die bewezen heeft zonnepanelen efficiënter, duurzamer en veiliger te maken.’
Michiel Roelofs, chief executive officer bij Taylor, besluit: ‘We zijn erg trots dat we nu een van de grootste pensioenfondsen in de wereld achter ons hebben staan. Het onderstreept de prestaties van het team en het vertrouwen dat klanten ons geven. Het fundament is gelegd; nu gaan we bouwen. We hebben inmiddels de eerste contracten in België en Frankrijk en breiden binnenkort ook naar Duitsland uit.’
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Eerder
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














