© Alliander
26 oktober 2023

10 miljoen euro subsidie beschikbaar voor innovatiestudies groene waterstof

De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) heeft het startschot gegeven voor de subsidie Topsector Energie (TSE) Industrie die innovatiestudies naar groene waterstof ondersteunt.

Ondernemers kunnen per direct subsidie aanvragen voor onderzoek naar de haalbaarheid van innovatieve projecten met een focus op groene waterstof en groene chemie. Er is maximaal 2 miljoen euro beschikbaar per project en de sluitingsdatum van de regeling is 31 maart om 17.00 uur.

Waterstofeconomie
RVO hoopt met de subsidieregeling nieuwe projecten te stimuleren om de waterstofeconomie een boost te geven. De beschikbare 10 miljoen euro is afkomstig van het Nationaal Groeifondsprogramma 'Groenvermogen van de Nederlandse Economie’ (GroenvermogenNL) dat de groene waterstofeconomie in Nederland wil realiseren en versnellen.

De subsidie is bedoeld voor ondernemers die haalbaarheidsstudies willen doen naar waterelektrolysetechnologie, transport en opslag van waterstof(dragers), toepassing van waterstof(dragers) en groene elektronen, en productie van (onderdelen van) elektrolysers voor de productie van hernieuwbare waterstof. Zo kunnen zij bijvoorbeeld studies indienen naar de bouw van innovatieve elektrolysers, maar ook studies naar importketens van waterstof(dragers).

Mkb en grotere bedrijven
‘Met de nieuwe programmalijn is heel concreet beschreven welke typen projecten er gezocht worden op het gebied van waterstof’, aldus Rolf van der Gaast, adviseur bij RVO, die de regeling uitvoert. ‘Bijna alle projecten zijn welkom. Het kan gaan om studies naar de volledige waterstofketen of de productie van elektrolyser tot studies specifiek gericht op de productie, opslag, het transport en gebruik van waterstof. Hiermee hopen we nieuwe projecten te stimuleren en de waterstofeconomie een boost te geven.’

Van der Gaast verwacht dat zowel het midden- en kleinbedrijf (mkb) als grotere bedrijven aansluiting vinden bij de subsidie. ‘Dan denk ik bijvoorbeeld aan bedrijven die worstelen met netcongestie en willen uitzoeken of waterstof hierbij een oplossing kan bieden. Zulke projecten ondersteunen we nu dus óók.’

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.