
Shell werd 4 jaar geleden voor zo’n 500 miljoen euro eigenaar van het energieopslagbedrijf. Afgelopen januari kondigde sonnen nog aan in Nederland te starten met de verkoop van thuisbatterijen.
Octopus
Eerder deze maand maakte Shell al bekend zijn retailactiviteiten voor de levering van stroom aan huishoudens in het Verenigd Koninkrijk en Duitsland te verkopen aan de Britse energieleverancier Octopus Energy Group.
Handelsblatt baseert zich op voor verschillende mensen die bekend zijn met de zaak die stellen dat de waarde van sonnen 1,35 tot 1,8 miljard euro bedraagt. Dat is 3 tot 4 keer de verwachte omzet van 450 miljoen euro in 2023.
Elektriciteitscentrale
Woordvoerders van Shell en sonnen weigerden commentaar te geven. ‘Wij vragen uw begrip voor het feit dat wij geen commentaar geven op berichten over zakelijke deals van Shell. In principe zet sonnen zijn wereldwijde groeikoers in de snel groeiende energieopslagmarkt voort’, aldus een woordvoerder van sonnen.
sonnen meldde vorige maand Europa’s grootste virtuele elektriciteitscentrale met thuisbatterijen gebouwd te hebben die bestaat uit 25.000 sonnenBatteries in heel Duitsland en die een opslagcapaciteit van 250 megawattuur heeft.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.