© Risen Energy
25 augustus 2023

Risen Energy produceert eerste Hyper-ion zonnepaneel in nieuwe gigafabriek

Risen Energy meldt dat het eerste zonnepaneel van de lopende band is gerold van zijn nieuwe gigafabriek, met een capaciteit van 15 gigawattpiek, in de Chinese stad Ningbo. De opening werd gevierd met een ceremonie.

In de fabriek worden Hyper-ion zonnepanelen geproduceerd die uitgerust zijn met n-type heterojunctiezonnecellen. Het maximale vermogen van de zonnepanelen is ruim 741 wattpiek en de efficiëntie ruim 23,89 procent.

Heterojunctietechnologie
Risen Energy ziet heterojunctietechnologie als een van de belangrijkste innovaties die een nieuw tijdperk voor de zonne-energiesector zullen inluiden om de kosten en CO2-voetafdruk van zonnepanelen te verlagen. Eerder dit jaar onthulde Risen Energy plannen om de productiecapaciteit van zijn zonnepaneelserie Hyper-ion te verhogen naar 15 gigawattpiek tegen het einde van 2023.

De zonnepanelen zijn uitgerust met dubbelzijdig gepassiveerde contacten. Daarnaast zorgt de toepassing van pasta’s met een lager zilvergehalte en een ontwerp met gelegeerd frame voor een verdere verlaging van de kosten.

Industrieel ecosysteem
De Nanbin productiebasis van Risen Energy is gelegen in het zuiden van de Chinese stad Ningbo, met een totale investering van bijna 1 miljoen vierkante meter. Het is een groot project dat de ambitie van Ningbo kracht bijzet om een industrieel ecosysteem op te zetten dat gespecialiseerd is in de R&D en productie van zonnecellen, glas voor zonnepanelen, zonnepanelen en energieopslagsystemen.

Bekijk hier in de Solar Magazine Productzoeker welke zonnepanelen van Risen Energy te koop zijn in de Benelux.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.