First Solar ontdekt dwangarbeid in Maleisische fabriek voor zonnepanelen
First Solar heeft na onderzoek vastgesteld dat in zijn fabriek in Maleisië sprake was van dwangarbeid. Het bedrijf stelt direct maatregelen te hebben getroffen om toekomstige incidenten te voorkomen.
First Solar sloot zich in 2021 aan bij de Responsible Business Alliance (RBA) en meldt in zijn duurzaamheidsverslag afgelopen jaar het zogenaamde Validated Assessment Program (VAP) te hebben laten uitvoeren voor zijn fabrieken in de Verenigde Staten, Maleisië en Vietnam.
Paspoorten
‘We beginnen de resultaten al te zien’, vertelt algemeen directeur Mark Widmar. ‘Terwijl onze productiefaciliteiten in de Verenigde Staten en Vietnam de platinastatus behaalden, de hoogst mogelijke VAP-rating, brachten de audits ook aan het licht dat 4 dienstverleners in onze fabriek in Maleisië niet aan onze normen voldeden. Uit de audits bleek dat de 4 dienstverleners op locatie in Maleisië buitenlandse arbeidsmigranten in dienst hadden die werden onderworpen aan onethische werving, waaronder het betalen van wervingskosten in hun thuisland, het inhouden van paspoorten en het onwettig inhouden van loon.’
Als gevolg van de bevindingen van First Solar en de acties die de fabrikant vervolgens heeft ondernomen, hebben de dienstverleners sindsdien alle paspoorten en het onrechtmatig ingehouden loon aan de arbeiders teruggegeven en zijn de serviceovereenkomsten aangepast om herhaling van de kwestie te voorkomen.
Moderne slavernij
‘Bovendien werken we nu, na het ontwikkelen van een vergoedingsplan met een derde partij, samen met onze dienstverleners op locatie om ervoor te zorgen dat de wervingskosten worden terugbetaald aan hun huidige en voormalige werknemers’, vervolgt Widmar. ‘We brengen deze informatie openlijk onder de aandacht, niet alleen vanwege ons streven naar transparantie en Responsible Solar, maar ook om mensen bewuster te maken van risico’s van moderne slavernij die zich in het zicht kunnen verbergen en om de waarde te illustreren van een onafhankelijke externe sociale audit. De bedoeling van het investeren in deze audits is niet om naleving van ons beleid af te dwingen, maar om bestaande en potentiële problemen op te sporen en te verhelpen.’
De 5 maatregelen van First Solar First Solar schrijft in zijn duurzaamheidsverslag de volgende 5 maatregelen te hanteren om dwangarbeid te bestrijden:
|
Eerder
Deel dit bericht