© Tobias LIndner | Dreamstime.com
15 augustus 2023

Steun Gelderland voor nieuw in- en uitschuifbaar zonnepaneel Folded Solar

De start-up Folded Solar heeft binnen het Gelderse ondersteuningsprogramma De Groeiversneller een innovatievoucher toegezegd gekregen voor ontwikkeling van zijn nieuw in- en uitschuifbaar zonnepaneel.

De Groeiversneller is een ondersteuningsprogramma voor Gelderse mkb-bedrijven, gefinancierd door de provincie Gelderland en uitgevoerd door Oost NL. De Groeiversneller helpt met kennis, netwerk en financiering.

Ondergrondse pijpleidingen
Folded Solar maakt een in- en uitschuifbaar zonnepaneel. Theo Brinksma en Iwan van Bochove zijn de oprichters van het bedrijf. Het idee voor het bijzondere zonnepaneel ontstond nadat een opdrachtgever grond voor een zonnepark ter beschikking stelde, maar vanwege ondergrondse pijpleidingen een aanzienlijk deel van het veld niet kon benutten. Brinksma bedacht een oplossing in de vorm van een zonnepaneelsysteem dat in- en uitgeschoven kan worden.

‘Om het eerste prototype te maken, heb ik gebruikgemaakt van 2 IKEA-scheerspiegels. Toen ontmoette ik Iwan op een beurs. Met zijn achtergrond als industrieel ontwerper zag Iwan ook potentie in het idee. Vervolgens zijn wij samen aan de slag gegaan.’

Defensie
Folded Solar richtte zich in eerste instantie op een opvouwbaar, snel inzetbaar systeem voor het ministerie van Defensie. Een modulair systeem dat gemakkelijk in containers kon worden verpakt en snel kon worden geïnstalleerd en gedeïnstalleerd. Vervolgens bouwden ze hun eerste module, beginnend met het raamwerk en het testen van de mechanica door Defensie. Nu gaan ze met Defensie de volgende fase in.

Het systeem bestaat uit 16 lichtgewicht zonnepanelen van de Nederlandse fabrikant Energyra die gemonteerd zijn op een frame. ‘We streven ernaar om een zo hoogwaardig mogelijk product te maken. Defensie test het systeem en dat levert waardevolle feedback op. Het systeem moet opvouwbaar en robuust genoeg zijn om de zwaarste omstandigheden te kunnen weerstaan. Het frame maakt gebruik van een slim mechanisch systeem dat het mogelijk maakt om snel in- en uit te vouwen en ziet eruit als een harmonicawand. Het is een modulair ontwerp en kan worden gecombineerd met een batterij. Er zijn verschillende configuraties mogelijk. Studenten van de HAN zijn betrokken bij het project. Zij helpen onder andere bij het mechanische en elektrische systeem.’

De Groeiversneller wordt ingezet voor een demonstratieproject op het bedrijventerrein van Industriepark Kleefse Waard. ‘Dit stelt ons in staat om potentiële klanten uit te nodigen op locatie waardoor we een versnelling kunnen bereiken van het succes van ons project. Deze gerichte aanpak helpt ons de markt effectiever te benaderen en het demoproject naar een hoger niveau te tillen.’

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.