© BELECTRIC
7 augustus 2023

BELECTRIC bouwt weer 4 Nederlandse zonneparken voor Low Carbon

BELECTRIC gaat in Nederland nog eens 4 zonneparken bouwen voor het Britse investeringsbedrijf Low Carbon. De zonneweides tellen in totaal 75 megawattpiek aan zonnepanelen.

De 4 zonneparken worden gerealiseerd in de Nederlandse provincies Gelderland, Limburg en Utrecht en wekken jaarlijks genoeg stroom op voor ongeveer 50.000 huishoudens.

Agri-pv
Afgelopen november kreeg BELECTRIC al de opdracht voor de bouw van 4 zonneparken in de provincies Groningen, Overijssel en Utrecht.

BELECTRIC meldt in Gelderland te gaan samenwerken met een Nederlandse universiteit – vermoedelijk de univerisiteit van Wageningen – om een agri-pv-systeem te testen waarmee hernieuwbare energie en voedsel op dezelfde locatie worden geproduceerd en het landgebruik wordt geminimaliseerd. Alle 4 de zonneparken van Low Carbon moeten begin 2024 in gebruik worden genomen.

Bodemomstandigheden
3 van de bouwlocaties hebben te maken met uitdagende bodemomstandigheden. Omdat de bodem onvoldoende stabiliteit biedt, volstaat het gebruikelijke heien van de palen van de onderbouw niet.

Na uittrekproeven, analyses en proeven met schroeven heeft BELECTRIC besloten een speciale onderconstructievariant te realiseren. Door schroeven te gebruiken die zonder residu verwijderd kunnen worden, wordt de gezondheid van de bodem behouden.

20 gigawatt
‘We zijn verheugd om onze samenwerking met BELECTRIC uit te breiden door middel van deze epc-overeenkomst’, stelt Justin Thesiger, managing director global supply chain bij Low Carbon. ‘Nederland is voor ons een belangrijke markt en deze laatste mijlpaal zal ons helpen ons strategische doel te bereiken om 20 gigawatt aan hernieuwbare-energiecapaciteit te creëren tegen 2030. Om dit doel verder te bereiken, willen we onze aanwezigheid in Europa uitbreiden door belangrijke markten te betreden, zoals Duitsland, waar we onze activiteiten verder uitbreiden.’

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.