logo
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
27 juli 2023

First Solar koopt Duitse specialist in perovskiet en dunne film

De Amerikaanse fabrikant van dunnefilmzonnepanelen First Solar heeft het Duitse bedrijf Evolar overgenomen dat gespecialiseerd is in dunnefilm- en pervoskiet pv-technologie.

Met de overname is een bedrag van 38 miljoen Amerikaanse dollar gemoeid. First Solar verwacht dat de overname de ontwikkeling van zijn volgende generatie pv-technologie zal versnellen, waaronder tandemzonnepanelen met hoog rendement.

First Solar wil de knowhow van Evolar integreren met zijn eigen bestaande R&D-activiteiten.

Tandemzonnepanelen
‘Met deze overname – tezamen met ons nieuwe innovatiecentrum in Amerika en onze jarenlange toewijding aan R&D – investeren we niet alleen in de toekomst van First Solar, maar ook in de toekomst van zonne-energie’, stelt Mark Widmar, chief executive officer van First Solar. ‘We verwachten dat tandemzonnepanelen met hoge efficiëntie de toekomst zullen bepalen. Deze overname vult onze bestaande R&D-stromen aan met expertise in dunnefilmhalfgeleiders die cadmiumtelluride aanvullen.’

23,6 procent
Evolar werd in 2019 opgericht door veteranen uit de pv-industrie met veel kennis over koper indium gallium selenide (cigs)-technologie. Het bedrijf richt zich op het ontwikkelen van oplossingen – inclusief productieapparatuur – voor het commercialiseren van tandemzonnetechnologie die gebruik- maakt van perovskiet-dunnefilms.

Daarbij heeft het bedrijf verschillende efficiëntierecords gevestigd, waaronder het huidige wereldrecord van 23,6 procent voor cigs-zonnecellen op laboratoriumschaal. Het team werkt nauw samen met toonaangevende Europese onderzoeksinstellingen, waaronder de Universiteit van Uppsala.

Laboratorium Zweden
Volgens de overnameovereenkomst zal het laboratorium van Evolar in het Zweedse Uppsala onderzoeksactiviteiten blijven uitvoeren, waarmee First Solar voor het eerst over een R&D-faciliteit in Europa zal beschikken.

Na afronding van de transactie zullen ongeveer 30 van Evolars R&D-medewerkers overgaan naar First Solar en nauw samenwerken met het team van ongeveer 60 wetenschappers in het Amerikaanse onderzoekscentrum in Santa Clara in de staat Californië en de ontwikkelingsteams in Perrysburg in de staat Ohio.

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten