© Werner Lerooy | Dreamstime.com
12 juli 2023

BRUGEL verleent vergunning aan tweede energiegemeenschap in Brussel

De Brusselse regulator voor de gas- en elektriciteitsmarkt BRUGEL heeft een vergunning toegekend aan de energiegemeenschap Courant alternatif. Deze bestaat uit consumenten, bedrijven en de gemeente Elsene.

De 3 partijen hebben tot doel een project te ontwikkelen voor het delen van lokaal geproduceerde zonne-energie, maar ook activiteiten op het gebied van energie-efficiëntie.

101 kilowattpiek
Overeenkomstig artikel ‘28septies’ van de Brusselse elektriciteitsordonnantie kan alleen de lokale energiegemeenschap eigenaar zijn van productie-installaties die de gemeenschap gebruikt om elektriciteit uit hernieuwbare-energiebronnen te delen.

Het vermogen van de zonnepaneelinstallatie die de energiegemeenschap wil gaan realiseren, is 101 kilowattpiek.

energysharing.brugel.brussels
Om energiedelen te stimuleren, lanceerde BRUGEL vorig jaar de website energysharing.brugel.brussels. Consumenten die aan energiedelen willen meedoen, vinden er informatie over het ingevoerde kader en over de verschillende opties, waaronder energiegemeenschappen, delen binnen gebouwen en peer-to-peer handel.

Er is ook een onlineformulier waarmee vergunningsaanvragen kunnen worden ingediend bij BRUGEL, wat nodig is in het geval van energiegemeenschappen.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.