© Flynt | Dreamstime.com
6 juli 2023

Ruzie Nederland en EU over importheffingen zonnepanelen nog altijd niet opgelost

De ruzie tussen Nederland en EU over importheffingen op zonnepanelen is nog altijd niet opgelost. Nederland betaalde Brussel in 2020 honderden miljoenen euro’s en is nog altijd in discussie over dat bedrag.

Nederland zou volgens de Europese Commissie hebben verzuimd om 823,8 miljoen euro aan importheffingen – te weten anti-dumpingsheffingen en compenserende rechten – op te leggen voor zonnepanelen met als oorsprong China.

China
Waar Nederland van mening is dat de zonnepanelen waar het om draait niet uit China afkomstig zijn en er dus geen importheffingen van toepassing zouden zijn – de zonnepanelen zouden verzonden zijn vanuit India, Mexico en Vietnam en in deze landen geassembleerd zijn – ziet de EU China als land van oorsprong omdat de zonnepanelen Chinese onderdelen bevatten.

In 2020 droeg Nederland onder voorbehoud een bedrag van 659 miljoen euro af aan de EU om de oploop van de potentiële renterekening tegen te gaan. Minister Hoekstra van Financiën stelde destijds een constructieve dialoog te voeren met de Europese Commissie.

Constructieve dialoog
Aukje de Vries – staatssecretaris van Financiën - Toeslagen en Douane – heeft de Tweede Kamer nu geïnformeerd dat de kwestie nog altijd niet is opgelost.

‘Nederland heeft in 2020 634,1 miljoen euro (red. De Vries noemt een ander bedrag dan minister Hoekstra eerder deed) onder voorbehoud afgedragen aan de EU vanwege een geschil over de verschuldigdheid van antidumping- en compenserende rechten bij de invoer van zonnepanelen verzonden uit Maleisië en Taiwan. De constructieve dialoog met de Commissie over dit dossier loopt nog steeds. Hoewel over de juridische interpretatie van de onderliggende verordeningen geen overeenstemming is, zijn er wel genoeg aanknopingspunten om verder te blijven spreken. Op dit moment concentreert de dialoog zich daarom nog steeds op mogelijke vervolgstappen om de kwestie af te ronden.’

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.