logo
© Poohchisa Tunsiri | Dreamstime.com
© Poohchisa Tunsiri | Dreamstime.com
4 juli 2023

Persoonlijk | Nieuwe medewerkers GIGA Storage, Holland Solar, Oaklins en VEKA

In de rubriek Persoonlijk! bericht de redactie over personeelswisselingen in de (zonne-)energiesector. Ditmaal onder meer aandacht voor GIGA Storage, Holland Solar, Oaklins en het VEKA.

Holland Solar | Derek Steeman is bij branchevereniging Holland Solar gestart als beleidsmedewerker. Zijn portefeuilles zijn netinfrastructuur, circulariteit en internationaal maatschappelijk verantwoord ondernemen (imvo). ‘Met mijn politieke en bestuurlijke achtergrond en een hoge dosis energie hoop ik mooie successen te boeken voor de energietransitie’, aldus Steeman.

Oaklins | Oaklins versterkt zijn fusie- en overnamepratijk in de verduurzaming door de benoeming van Tom Snijckers als partner. Oaklins heeft de afgelopen 5 jaar 250 overnames, bedrijfsverkopen en fundraises begeleid in het verduurzamingssegment, waarvan 50 in Nederland. Het team dat zich richt op duurzame proposities binnen Oaklins bestaat uit 60 personen, waarvan Snijckers het wereldwijde sectorhoofd is op het gebied van zonne-energie en gerelateerde oplossingen, waaronder opslag, (hybride-) warmtepompen, advies en energie(management)software. Snijckers heeft de afgelopen 5 jaar vele transacties begeleid waaronder Tenten Solar, 365zon, Huismerk Energie, de Groene Stroomfabriek, APsolar, Zelfstroom, Solease, EnergieWonen en Zonnepanelen op het Dak.

Nederland loopt enorm voor op het gebied van zonne-energie en internationaal is er veel interesse van investeerders voor bedrijven die daarin actief zijn en er is een consolidatieslag gaande over de volle breedte van de branche. Groene bedrijven zijn op zoek naar schaalvergroting en groeiversnelling en de meer traditionele bedrijven zijn op zoek naar vergroening. Snijckers: ‘De energietransitie gaat niet alleen meer over zonnestroom, maar ook over onder andere duurzame warmte, energiebesparing en de elektrificatie van mobiliteit. Voor elke nieuwe uitdaging waar we voor staan, vinden innovatieve Nederlandse bedrijven een oplossing. Dat spreekt bij internationale investeerders heel erg aan.’

GIGA Storage | Martin Heerma is benoemd tot chief financial officer van GIGA Storage. Hij zal de financiële strategie van het bedrijf gaan leiden en zal een essentiële rol spelen bij het ondersteunen van de groeiplannen van het bedrijf. Heerma was hiervoor werkzaam als plaatsvervangend directeur bij het ministerie van Financiën en onder andere verantwoordelijk voor de financiering van de Nederlandse staatsschuld. Daarvoor was hij in verschillende rollen werkzaam bij De Nederlandsche Bank.

VEKA | Administrateur-generaal Luc Peeters heeft afscheid genomen van het Vlaams Energie- en Klimaatagentschap (VEKA), na een onafgebroken leidinggevende rol van bijna 25 jaar binnen de Vlaamse overheid. Heel wat nieuwe beleidsinstrumenten en beleidskaders werden tijdens zijn mandaat gerealiseerd, zoals de EPB- en EPC-regelgeving, eerst de energiepremies en later de Mijn VerbouwPremie, de Mijn VerbouwLening, de renovatieverplichting voor residentiële en niet-residentiële gebouwen, een langetermijnrenovatiestrategie voor alle woongebouwen in Vlaanderen, de invoering van diverse steunmechanismen voor investeringen in hernieuwbare energie en de pv-verplichting. Samir Louenchi is door de Vlaamse Regering aangesteld als nieuwe administrateur-generaal van het Vlaams Energie- en Klimaatagentschap en zal dit mandaat vanaf 1 augustus opnemen.

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten