© F. Baarssen | Dreamsatime.com
28 juni 2023

1 op 10 werkgevers geeft personeel klimaatbudget voor isolatie en zonnepanelen

1 op de 10 Nederlandse werkgevers biedt zijn personeel klimaatbudget aan om bijvoorbeeld de woning te isoleren of een warmtepomp of zonnepanelen te laten installeren.

Dat blijkt uit onderzoek van werkgeversvereniging AWVN. Aan het AWVN-onderzoek hebben 344 werkgevers meegedaan. Bijna de helft van de deelnemers geeft aan onderdelen van het eigen arbeidsvoorwaardenpakket te hebben verduurzaamd en nog eens 36 procent geeft aan graag te willen verduurzamen.

Top 3
De top 3 van groene arbeidsvoorwaarden wordt gevormd door duurzaam mobiliteitsbeleid, bruikleen van thuiswerkmeubilair en biologische dan wel vegetarische bedrijfscatering. Deze 3 groene arbeidsvoorwaarden worden door respectievelijk 81, 53 en 29 procent van de werkgevers aangeboden. Klimaatbudget is op de 8e plaats terug te vinden en wordt dus aangeboden door 10 procent van de werkgevers.

Op dit moment ligt de focus bij verduurzaming dus met name op het mobiliteitsbeleid, bijvoorbeeld door het aanbieden van een (elektrische) fiets, elektrische leaseauto’s en/of het stimuleren van thuiswerken. Ook het aanbieden van thuiswerkmeubilair via een bruikleenconstructie wordt bij meer dan de helft van de werkgevers ingezet.

Fiscale ruimte obstakel
De beperkte fiscale ruimte om groene arbeidsvoorwaarden aan te bieden, vormt volgens de werkgevers een obstakel. Ze zijn op zoek naar manieren hoe bestaande arbeidsvoorwaarden te verduurzamen, zonder dat dit – fiscaal – complex wordt of gepaard gaat met hoge kosten. De werkgevers die niet bezig zijn met het thema geven daarvoor als belangrijkste reden dat zij verduurzaming op andere gebieden als effectiever zien.

Werkgevers zijn intrinsiek gemotiveerd om het arbeidsvoorwaardenpakket te verduurzamen. Als belangrijkste reden geven zij aan een positieve impact te willen maken op klimaat en milieu. Driekwart van de werkgevers geeft aan dat groene arbeidsvoorwaarden aansluiten bij hun organisatiedoelstellingen. Ook geeft 40 procent van de werkgevers aan hun medewerkers te willen helpen met verduurzaming en kostenbesparing. Mogelijke wetgeving, zoals op het gebied van elektrische leaseauto’s, is bij 4 op de 10 werkgevers ook een reden om te verduurzamen.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.