Novar installeert 4.800 zonnepanelen op Evenementenhal Gorinchem
Novar – voorheen Solarfields – is gestart met de installatie van 4.800 zonnepanelen op het dak van Evenementenhal Gorinchem. De plaatsing van de zonnepanelen zal naar verwachting eind mei 2023 worden afgerond.
De komst van de pv-installatie is onderdeel van de Environmental, Social & Governance (ESG)-strategie van Easyfairs, die gericht is op duurzaamheid en verantwoord ondernemen.
Wit siliconen dak
Met de plaatsing van de zonnepanelen zal Evenementenhal Gorinchem in staat zijn om 2 megawattuur aan zonnestroom op te wekken. Dat is meer dan het verbruik van de locatie, wat betekent dat het overschot terug wordt geleverd aan het stroomnet.
Het volledige dak van Evenementenhal Gorinchem is onlangs gerenoveerd en voorzien van een wit siliconen dak. Dit heeft een positief effect op het klimaat in de warme kalendermaanden. Het witte dak reflecteert namelijk meer zonlicht, waardoor de binnentemperatuur in de zomermaanden lager blijft. Hierdoor is er minder energie nodig om de locatie te koelen, wat resulteert in een lager energieverbruik en een lagere CO2-uitstoot.
Laadpalen
Verder is de technische installatie aangepast, zodat op termijn de capaciteit aan laadpalen voor elektrische auto’s fors uitgebreid kan worden. Hiermee wil de evenementenlocatie zich voorbereiden op de toekomst van elektrisch rijden en bezoekers de mogelijkheid bieden om op locatie op te laden.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














