
Het geld dat zo bespaard wordt, wordt gebruikt als bijdrage aan de rijksbrede dekkingsopgave.
200.000 personen
Werkenden en werkzoekenden kunnen ook dit jaar een STAP-budget van maximaal 1.000 euro per jaar aanvragen voor scholing en ontwikkeling. Aanbieders van opleidingen in het scholingsregister moeten aan eisen voldoen of tot een erkend keurmerk behoren.
In 2023 is er 170 miljoen euro subsidie beschikbaar. Dit budget is verdeeld over 5 aanvraagperiodes. Hiermee kunnen ruim 200.000 personen scholing volgen.
Blijven stimuleren
De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) meldt dat ondanks de beëindiging van de STAP-subsidie de noodzaak voor een leven lang ontwikkelen blijft bestaan. Daarom bekijkt minister Van Gennip van Sociale Zaken en Werkgelegenheid volgens RVO de komende periode op welke manier zij dit kan blijven stimuleren.
Update: de tweede aanvraagronde van de STAP-subsidie voor dit kalenderjaar was binnen 3 uur uitgeput
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.