De motie werd ingediend door Caroline van der Plas (BBB) en Daniël Koerhuis (VVD).
Snelladers
Minister Mark Harbers van Infrastructuur & Waterstaat informeerde de Tweede Kamer afgelopen december over de verzorgingsplaats van de toekomst. Het Nederlandse hoofdwegennet telt in totaal 288 verzorgingsplaatsen.
Op de ‘verzorgingsplaats van de toekomst’ kunnen weggebruikers rusten, eten en hun elektrische auto opladen met snelladers.
Tweeminutendebat
De motie van BBB en VVD werd ingediend tijdens het tweeminutendebat in de Tweede Kamer over verzorgingsplaats van de toekomst.
De tekst van de motie luidt als volgt: ‘overwegende dat we te maken hebben met een beperkte netcapaciteit; overwegende dat deze beperkte capaciteit kan worden opgevangen door opwek grotendeels te organiseren in de buurt van verzorgingsplaatsen; overwegende dat batterijen hier ondersteuning kunnen bieden om de stroom flexibel te kunnen leveren; constaterende dat hiermee een verzorgingsplaats met een kleinere aansluiting snel uit de voeten kan en minder lang hoeft te wachten op de netbeheerders; verzoekt de regering om onderzoek te doen naar koppelkansen met grootschalige opwek en opslag per verzorgingsplaats, en gaat over tot de orde van de dag’.
De Tweede Kamer stemt deze week over de ingediende motie.
Update 18 april: de voltallige Tweede Kamer heeft voor de motie van BBB en VVD gestemd. Een minister mag een motie normaliter naast zich neerleggen, maar gezien de absolute Kamermeerderheid en het feit dat alle regeringspartijen voor de motie hebben gestemd, is dat in dit geval onwaarschijnlijk. Of en hoe minister Harbers de motie gaat uitvoeren, zal in de komende periode duidelijk worden.
De maart 2025-editie van Solar Magazine is verschenen. Het tijdschrift bevat artikelen over de vakbeurs Solar Solutions Amsterdam, zonnecarports, het productteam circulaire zonnepanelen en de zakelijke zonnedakenmarkt.