© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
18 februari 2015

Gemeente Ede probeert productie elektrische fiets met zonnepanelen naar Nederland te halen

Deze week heeft de gemeente Ede twee ‘ELF’-en voor de deur staan van het Raadhuis. Deze overdekte fietsen met zonnepanelen zijn te bezichtigen en uit te proberen. De gemeente wil de productie naar Nederland halen.

Ongeveer drie jaar geleden is in Amerika het bedrijf Organic Transit opgericht met als doel op duurzame wijze een duurzaam vervoermiddel te maken. Na enkele prototypes heeft dit geresulteerd in de ELF, wat staat voor Electric, Light, Fun. De ELF is een fiets met hulpmotor, maar wel een fiets die rijdt als een auto. Met aandrijving en zonnepanelen om tijdens het fietsen de accu’s bij te laden. Volgens het bedrijf en de gemeente Ede een prima vervanging van de auto voor afstanden tot dertig à veertig kilometer.

De Creative Cooperation uit Almere heeft het importeurschap verkregen voor de ELF in de Benelux en Duitsland. Omwille van de duurzaamheidsgedachte is het echter de bedoeling om de fiets lokaal te produceren om op die wijze geen vervuilend transport nodig te hebben. De gemeente Ede en Creative Cooperation zijn nu de mogelijkheden aan het bekijken om in Ede een werkplaats in te richten waar de ELF lokaal geproduceerd wordt. Met gebruikmaking van zoveel mogelijk lokale onderdelen.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.