logo
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
13 februari 2023

NV Afvalzorg en Recreatieschap Spaarnwoude gaan zonneweide van 2 hectare realiseren

NV Afvalzorg en Recreatieschap Spaarnwoude slaan de handen ineen voor de realisatie van een zonneweide op Schoteroog in de gemeente Haarlem. Het zonnepark krijgt een oppervlakte van 2 hectare.

Het recreatiegebied Schoteroog ligt tussen het bedrijventerrein Waarderpolder en de Mooie Nel in Haarlem. Vanaf 2014 is het Recreatieschap Spaarnwoude beheerder van het gebied.

In balans
Afvalzorg heeft het recreatieschap gevraagd om samen te werken aan een ontwerp voor de zonneweide. Het recreatieschap staat positief tegenover het feit dat de zonneweide in het recreatiegebied komt met als uitgangspunt dat natuur en recreatie in balans blijven: dat er genoeg ruimte blijft voor de natuur én om te recreëren. Ook technische en ecologische kaders zijn meegegeven zodat het ontwerp in het landschap past.

Na veelvuldig in gesprek te zijn geweest met de omgeving ligt er een definitief plan klaar voor de zonneweide van 2 hectare groot. Naar verwachting zal in 2024 de zonneweide worden aangelegd.

Hellingen
De zonnepanelen komen op de hellingen aan de zuid- en westzijde van Schoteroog, waar bezoekers nu niet kunnen komen omdat dit deel is begroeid met braamstruiken. Het recreatiegedeelte blijft ongemoeid en alle bestaande paden blijven bestaan. Afvalzorg heeft in samenwerking met verschillende adviesbureaus mogelijkheden onderzocht om de natuur op Schoteroog te behouden of indien mogelijk te bevorderen. Er is een landschappelijk inpassingsplan en een ecologisch onderzoek opgesteld. Zoveel mogelijk van het bestaande struweel zal worden verplaatst naar een andere plek.

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten