© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
13 januari 2023

Boost the Grid challenge: 9 mogelijke oplossingen om netcongestie te voorkomen

De Boost the Grid challenge van Stichting Zeeuwse Publieke Belangen (SZPB) en innovatiehub Dockwize heeft 9 mogelijke oplossingen opgeleverd die mogelijk markt- en netcongestie kunnen voorkomen.

De 2 organisaties riepen ondernemers, onderzoeksinstituten, onderwijsinstellingen, gemeenten en adviesbureaus afgelopen zomer op om mee te denken over oplossingen om het elektriciteitsnet optimaal te gebruiken.

Tweede ronde
In oktober werden 12 partijen geselecteerd om hun projectplannen verder te ontwikkelen. Deze plannen zijn beoordeeld op een aantal cruciale punten, zoals mate van nieuwheid, kwaliteit, begroting en de mate van progressie en impact. 9 bedrijven zijn nu door naar de tweede ronde van de Boost the Grid challenge. Zij maken kans op 50 tot 70 procent financiering en extra begeleiding.

In juni wordt bekendgemaakt welke partijen financiering toegekend krijgen. De partijen die door zijn, zijn O-Nexus,  Enappsys, Owngreens, Olmenveld Vakanties, Fractal Energy, Soltegro, Agri Snellaad, NTX Duurzaam en Smart Energy Hub Poortvliet.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.